חברת אדר (קו) הנדסה כמאות לתשתיות ובנייה פרטית

בלוג

אדר (קו) הנדסה » בנייה קלה – במה כדאי להתחשב?

בנייה קלה - במה כדאי להתחשב?

אם החלטתם לרכוש מבנה של בנייה קלה ולייעד אותו כתוספת לבית או אפילו כמשרד לכל דבר, דעו שעליכם להתחשב במספר שיקולים מרכזיים. שיקולים אלו עשויים להיות קשורים לנושאים כמו מיקום המבנה, העתקת המבנה במידת הצורך, שיקולי הביטוח ושיקולים נוספים אחרים. אם ננסה להרחיב על השיקולים הללו – יש לקחת בחשבון שיש לקבוע ולמקם את המבנה במקום המיועד לו. שכן לאחר מכן, עשוי להתגלות קושי בהעברתו למקום אחר (זאת משום שמדובר על מבנה שהינו כבד יחסית ויש להשתמש במכשור מיוחד על מנת להעביר אותו). כמו כן, אם מבצעים כבר את העתקת המבנה, יש לבצע זאת בזהירות רבה, על מנת לא לפגוע במרכיבי המבנה עצמם. פגיעה כזאת יכולה להיות משמעותית ועשויה להרוס חלקים מסוימים במבנה. מבחינת שיקולי הביטוח, יש להתחשב בעובדה שאם רוצים לאחסן במבנה עצמו דברים יקרי ערך, חברת הביטוח יכולה שלא לבטח בכלל את התכולה או שיכולה להעלות את הפרמיות של הביטוח. לכן, שימו לב טוב טוב למה אתם מייעדים את המבנה עצמו.

היתרונות בבנייה קלה

מבחינת נושא הבידוד והאיטום – אין לכם מה לדאוג. כל מבנה מבנייה קלה הוא מבודד ואטום כמו שצריך. בכלל, מסתבר שיש שימוש נרחב בחומרי בידוד ואיטום מהמתקדמים ביותר. הרבה יותר מתקדמים מאשר החומרים בהם משתמשים בבנייה המסורתית הרגילה.

חיזוקים ושיפורים – להבדיל מהבנייה הקונבנציונאלית, בבניה קלה כוללים סוגים שונים של אלמנטים מבודדים (כלומר פנאלים) עם או בלי כיסוי של יריעות מרותכות ונעשה חישוב של כמות הברזל בהתאם לעומס החזוי להיות על הגג. כך יש יתרון גדול לבנייה הקלה, זאת משום שאין צורך לבצע יציקה שלמה על הגג עצמו ואפשר רק לבצע חיזוקים ושיפורים בחלקים מסוימים בגג עצמו.

פנים וחוץ המבנה – ניתן להשתמש באריחים דקורטיביים וכמו כן בחיפויים מלוחות אלוקובונד ואלומיניום, ממש בדומה לבנייה הרגילה. בשנים האחרונות, אפשר גם להזמין קירות חוץ בגוונים שונים, כל זאת בהתאם לטעם האישי של המזמין או של הארכיטקט.

עובי הקירות – ניתן לשלוט בעובי של הקירות הפנימיים והחיצוניים והם יכולים להשתנות בהתאם למה שהמזמין רוצה. כך ניתן לשפר עוד יותר את הבידוד התרמי והאקוסטי.

חברת בנייה קלה – איך לבחור?

כמו בכל הזמנה של מוצר או שירות, מומלץ מאוד לקרוא המלצות וכמה שיותר. נסו להיעזר לשם כך ברשתות החברתיות ובפורומים ייעודים העוסקים בנושא בנייה קלה. מעבר לכך, אין כמו לשמוע המלצות גם מחברים ובני משפחה. אם יצרתם קשר עם חברה מסוימת והתרשמתם, נסו לבקש לדבר עם לקוחותיה ואפילו תגיעו פיזית על מנת לראות את המבנה שהותקן באמצעות החברה. חשוב מאוד גם לערוך השוואה מבחינת המחירים. יכול להיות שהמחירים ישתנו מחברה אחת לאחרת. יש גם לבדוק את הניסיון של החברה בתחום הבנייה הקלה וכמו כן את המקצועיות שלה. שיהיה בהצלחה!

 

רוצים לדעת עוד?

מלאו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם