חברת אדר (קו) הנדסה כמאות לתשתיות ובנייה פרטית

בלוג

אדר (קו) הנדסה » חישוב כמויות לכבישים ותשתיות

חישוב כמויות לכבישים ותשתיות

אחד הגורמים המשפיעים על עלות הבנייה בתחום הנדל"ן ותשתיות הכבישים הוא – חישוב הכמויות של החומרים והאלמנטים השונים לצורך הבנייה המבוצע על ידי כמאי כתב כמויות הרי בצורה זאת ניתן יהיה לתמחר עבודות שונות ובניהם גם סלילת כביש. כאשר מדוברם על תשתיות תת קרקעיות, עבודות כבישים, תכנון מדרכות ומיני עבודות בנייה שונות, הדבר הוא קריטי, כיוון שחישוב לא נכון על ידי הקבלן יכול להביא לידי הפסד בפרויקט, הרי עליו להגיש הצעת מחיר מדויקת שלרוב מוגשת כמכרז לרשויות השונות, ולכן עליו להכיר היטב את הפרויקט ולהציע הצעת מחיר מסודרת הכוללת את עלות העובדים, את עלות הציוד, רווחים מצד הקבלן ועוד מיני הוצאות שונות בדרך. רק על ידי חישוב מקצועי ניתן לדעת באופן וודאי כמה יעלה הציוד הדרוש וכך להגיש את הצעת המחיר לחברה המבקשת או להגיש מכרז מדויק המפרט את העלויות של הבנייה. חשב כמויות מקצועי מבצע חישוב כמויות לקבלנים וליזמים. 

 

חישוב כמויות לכבישים ותשתיות

 

מה כולל חישוב חומרים?

חישוב חומרים כולל בתוכו את כל ההוצאות הנלוות של הציוד הדרו לצורך העבודה המתבקשת, בין אם מדובר על בניית בניין, עבודות תשתיות, תכנון פארק ובכלל כל עבודה באשר היא. בין היתר בעת חישוב כמויות של כמאי כתב כמויות, מחשבים את הציוד והחומרים הבאים: את העלויות של תשתיות תת קרקעיות, ברזל, עפר, חשמל, ביוב, קבלן, בטון, שילוט, תקני בטיחות, ציוד הנדסי ועוד מיני רבים על פי תכנון והעבודה הרצויה המשתנה בהתאם לפרויקט הנדרש.

 

מי רשאי לבצע חישוב כמויות?

חישוב כמויות בפרויקט ובעיקר בפרויקטים מורכבים כמו- סלילת כבישים, היא לא עניין של מה בכך ודורש שימת לב לכל פרט ופרט על מנת לחשב את הכמויות בצורה נכונה ומדויקת. את החישוב מבצעים סטטיסטיקאים ואנשי בניה המכירים היטב את העלויות של החומרים השונים הדרושים לצורך הפרויקט הדרוש ויש לא מעט. החישוב יכלול דוח מסודר ומפורט היטב ובו רשימה של כל הציוד והחומרים הדרושים לפרויקט כולל את הכמות המשוערת הדרושה ובכל חישוב של כוח אדם וכל ההוצאות שעתידות להיות בפרויקט המבוקש. חשוב לציין כי יש צורך להיעזר רק באנשים מקצוע בעלי הבנה מרובה בתחום לצד ניסיון רב בחישוב כמויות לפרויקטים קודמים וכמובן בעלי הצלחה בתחום זה.

על מה חשוב לשים דגש כאשר בוחרים חברה לחישוב כמויות?

כיום ניתן למצוא חברות רבות המעניקות שירות חישוב כמויות, כאשר הם מחזיקים ברשותם את מיטב אנשי המקצוע בתחום חישוב הכמויות, אם זה מהנדסים, סטטיסטיקאים, בעלי מקצוע מתחום הבניה ועוד מיני רבים. בעת בחירת החברה חשוב בראש ובראשונה לבחון האם מדובר בחברה אמינה, הרי מדובר בעבודה מורכבת שכל טעות קטנה יכולה לעלות לקבל כסף רב שיוכל לצאת בסופו של דבר מכיסו הפרטי. דבר נוסף, חשוב לבחון את ניסיון החברה בתחום, לקבל המלצות מקבלנים קודמים שישתמשו בשירותי החברה ואכן היו מרוצים מתהליך העבודה והתוצאות.

למידע נוסף בנושאי כבישים, לחצו כאן!

רוצים לדעת עוד?

מלאו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם