חברת אדר (קו) הנדסה כמאות לתשתיות ובנייה פרטית

שירותים שלנו

אדר (קו) הנדסה » שירותים » פיקוח בנייה

פיקוח בנייה

כל פרויקט הנדסי כולל בתוכו רמה מסוימת של מורכבות. פרויקט בנייה שנועד להקים מבנה רב קומות או אפילו בית קטן הינו פרויקט מורכב למדי מבחינה תכנונית, ניהולית והנדסית. פרויקט בנייה מצריך תכנון הנדסי, הכנת כתב כמויות והגדרת לוחות זמנים לעבודה משולבת של אנשי מקצוע שלא תמיד מכירים האחד את השני. ישנם מהנדסים, פועלים וגורמים בירוקרטים ברקע. במהלך התקדמות הפרויקט, נחוצה פעולות פיקוח בלתי מתפשרת. פיקוח בנייה ימנע תקלות ובזבוז. הפיקוח ימנע חריגות ואי התאמה לתוכניות ובנוסף יסייע לעמידה ביעדי תקציב וגימור.

מהנדסים במהלך חישוב כמויות לקבלנים

צרו קשר לבירור והזמנת פיקוח בנייה

למי נחוץ פיקוח בנייה

על פעולת הפיקוח יהיה אחראי מפקח בנייה. אך למי יהיה נחוץ הפיקוח? הפיקוח נחוץ לכל מי שלוקח חלק בבנייה, לרבות מנהלי עבודה, יזמים, קבלני ביצוע, אנשי המקצוע השונים (פועלי שלד, קבלני גמר וכן הלאה). אך מעל לכל, הפיקוח נחוץ ליזם של הפרויקט. יתכן והיזם יהיה קבלן ויתכן שיהיה זה אדם פרטי השוכר מהנדסים ופועלים לצורך בניית בית פרטי. יתכן שהיזם יהיה רשות מקומית שמבקשת לסלול כביש או אולי להקים מבנה ציבור או הרחבה של שכונה. על כל פנים, שירותי פיקוח בניה הנדסי יאפשרו ליזם להשלים את הפרויקט בזמן, בבטיחות, תוך עמידה ביעדים שהוגדרו כדוגמת שלבי התקדמות הבניה, מסירת המפתח לאחר קבלת טופס אכלוס, חיבור לתשתיות, בטיחות באתר, שימוש נכון בחומרי הגלם ועל פי כתב הכמויות.

פיקוח בנייה מאת אדר קו הנדסה

אבני דרך

פיקוח בנייה הינו משימה תהליכית, רב שלבית. מפקח בנייה מוסמך חייב להיות מעורב ובעל משמעות לכל אורך חייו של פרויקט הבניה. לא משנה אם מדובר בסלילת כביש, הקמת גשר, בניית בית או שכונה, המפקח תמיד חייב להיות מעורב בצורה כזאת או אחרת. הדבר מתחיל עוד בשלב המדידות בשטח ומסתיים כאשר מגיעים לנקודת הגמר, דהיינו מסירת פרויקט ללקוח.

אבן דרך מרכזית בפיקוח בניה תהיה פגישות עבודה עם צירים מרכזיים הלוקחים חלק בפרויקט. מדובר ביזם, בקבלן ולעיתים גם בעלי עניין נוספים או יועצים מקצועיים מיוחדים. אבן דרך נוספת יכולה להיות פגישת עבודה עם וועדות עירוניות או נציגי רשויות, כגון רשות מקרקעי ישראל. אבן דרך נוספת תהיה הכנת תוכנית עבודה, כאשר בצמוד לכך עורכים הגדרת משימות וחלוקת עבודה. בשלב זה מקובל לבנות לו"ז (לוח זמנים). עוד אבן דרך בפיקוח הבניה תהיה עבודה משותפת על קבלני ביצוע, גיבוש פתרונות הנדסיים וגישור על פערים בין התוכניות לבין המצב בשטח, לרבות השגת אישורים. מפקח בניה גם לוקח חלק בגיבוש מפרטים, אישור כתבי כמויות ותיאום בין גורמים מקצועיים הפועלים באתר הבניה. יש לציין כי הפיקוח מבוצע תוך קיום בקרת איכות ובטיחות.

פיקוח בנייה מקצועי

מדוע פיקוח הבנייה חשוב כל כך

פיקוח בנייה הינו נחוץ משום שלא כל קבלן מבצע יודע לנהל פרויקט מורכב, שמאחוריו מסתתרים היבטים תכנוניים, הנדסיים, טכניים ובו מעורבים גורמים עירוניים, יזמים ואחרים. ניהול הפרויקט בשילוב גורם מפקח מונעים ביצוע עבודות מיותרות או קיום חיכוכים בין הגורמים השונים. ישנו גורם המעניק חותמת של איכות ואשר מכיר את כל היבטי הפרויקט, צעד אחר צעד.

כמובן, חשיבות הפיקוח נחוצה בשל הבטיחות וכן על מנת לחסוך משאבים ממי שהזמין את העבודה. חיסכון בזמן וכסף למזמין יכול להיות מאוד משמעותי. כאשר יש כל כך הרבה גורמים בשטח, נחוץ מי שידע להוביל קדימה ובזמן. ומבחינה כספית, החיסכון יכול להגיע לסכומי כסף מאוד משמעותיים שכן אפילו אחוזים בודדים מתוך פרויקט שעלותו נאמדת במאות אלפי ₪ או במיליונים מצטברים להרבה מאוד כסף (ולפעמים החיסכון עולה בהרבה על אחוזים בודדים).

 

פיקוח בנייה

חברת פיקוח בנייה – מה חשוב לדעת?

תהליך של בניית מבנים כרוך בלא מעט שלבים ומעורבים בו כמה וכמה אנשי מקצוע. חברה מקצועית של פיקוח וניהול פרויקטים מאגדת בתוכה את נותני השירותים הדרושים וניתן לקבל דרכה מכלול של שירותים מטעם כמה אנשי מקצוע שונים. כך קל הרבה יותר לנהל פרויקט ולוודא שאנשי המקצוע הם גם מובילים ומנוסים בתחומם וגם עובדים בשיתוף פעולה מלא, שהרי הם קשורים לאותה חברת ניהול. ענף הבנייה הוא שם כולל לא רק לפעולות הבנייה עצמן אלא לכל מה שלוקח חלק בתהליך שבסיומו תושלם הבנייה לגמרי.

שלבים בפרויקט בנייה

כאשר יש צורך להתחיל פרויקט בנייה כזה או אחר – השלב הראשון הוא חיפוש מפקחי בנייה מומלצים. מהם אפשר לקבל המלצות בנוגע לאנשי מקצוע נוספים שכדאי להיעזר בהם או שהם ייתנו רעיונות שיכולים לשפר ולזרז את תהליך הבנייה. חברה של פיקוח בנייה שתיתן את מכלול השירותים תציע הכנת מפרטים, שרטוטים ותוכניות, הגשת בקשות שונות לאישור מחלקת ההנדסה של הרשות המקומית ותספק ליווי צמוד מצד כל אנשי המקצוע שיהיו מעורבים בתהליך המורכב.

חברת פיקוח בנייה – לא מוותרים על איכות ובקרה

הלקוח או היזם בדרך כלל אינו איש מקצוע מתחום הבנייה כך שלבטח לא יהיה לו ידע רב בנושאים הקשורים לבנייה הלכה למעשה. יזם של פרויקט בדרך כלל עומד בראש צוות ומקבל את הדיווחים מהשטח, כלומר מאתר העבודה וברוב המקרים לא מודע לכל הפעולות הקשורות בבנייה. תחתיו יש את קבלן העבודה – זה שמרכז את אנשי המקצוע בעלי ההתמחויות השונות והוא זה שאחראי על הבנייה באתר. ישנם מקרים שבהם הקבלן מהווה גם את מנהל העבודה.

לסיכום:

בטרם מתחיל הפרויקט חשוב לבדוק מהי עלות מפקח בנייה ואז קל להגיע למסקנה שעדיף לשכור את מכלול השירותים של חברת פיקוח בנייה. כך יתקבל דיווח דרך מקור אחד בלבד והמידע יהיה מעובד, נכון ועדכני כל הזמן. כאשר כל המידע יהיה מרוכז במקום אחד ההתנהלות תהיה קלה ופשוטה יותר ואפשר יהיה גם לחסוך לא מעט זמן בדרך זו, שכן כל העובדים יהיו מאוגדים במקום אחד ויקבלו מידע אחד מהשני.

 

צרו קשר לבירור והזמנת פיקוח בנייה

נשמח לעמוד לשירותכם

רוצים לדעת עוד?

מלאו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם