חברת אדר (קו) הנדסה כמאות לתשתיות ובנייה פרטית

שירותים שלנו

אדר (קו) הנדסה » שירותים » כתב כמויות

כתב כמויות

הכנת כתב כמויות, כפי שידוע לכל העוסקים בתחום הבנייה, הוא אחד הפרמטרים החשובים והמרכזיים בפרויקט בנייה. למעשה כתב כמויות הוא איגוד רשימת כל העבודות לצורך בניה של פרויקט הכולל את כל סוגי העלויות כגון עלות משאיות, עובדים, חומרים, חשמל, תשתיות וכו'. על כמאי כתב כמויות לעבוד בצורה מדוייקת ככל האפשר בעת הכנת כתב כמויות על מנת לאפשר ליזם הפרויקט לתכנן את התקציב ולעזור לקבלן המבצע בהגשת הצעת המחיר ובהגשת חשבונות הפרויקט ובאמצעות כך לחסוך עשרות אחוזים בעלויות בניה ותקלות בלתי מתוכננות.

צוות מהנדסים עומלים על כתב כמויות לפרויקט

מהו כתב כמויות?

כתב כמויות היא טבלת כמויות החומרים הנחוצים לצורך השלמת פרויקט בנייה מסוים הכוללים גם עבודת תשתיות ופיתוח איזורים, כתב הכמויות נכתב ע"י כמאי כתב כמויות. חומרים כגון בטון, ברזל, קווי חשמל, קירות, עפר, הידוק בנוסף רכבים כגון משאיות, בובקטים (bobcat) וצוות עבודה. לא תקבלו אישור ממשרד הבינוי והשיכון ללא כתב כמויות.

הכנת כתב כמויות לפרויקט בנייה

אנו בחברת "אדר (קו) הנדסה" מתמחים בהכנת כתב כמויות עבור פרויקטי בנייה בתחום התשתיות והכבישים על סמך תכניות מצב קיים ובהתאם לתכנון העתידי. כתב הכמויות כולל בין היתר גם עבודות הריסה, עבודות עפר, קידוחים, יציקת בטון, רצפה, תקרה, חגורת בניה אופקית ואנכית, איטום, צביעה, אלומיניות ועוד מגוון עבודות המקיף כל פרויקט ופרויקט לגופו.

כלים בהכנת כתב הכמויות

אנו בארגון משקיעים אמצעים ומאמצים רבים על מנת להיות מעודכנים בחידושים הטכנולוגיים ולהכין ראשית כתב כמויות דוגמא. בנוסף אנו עושים שימוש בתוכנות מתקדמות בתחום הכנת כתבי הכמויות והגשת החשבונות כגון: תוכנת "בנארית" ותוכנת "רמדור". תוכנות אלו נותנות למשתמש את האפשרות לבחור סעיפים מתוך ספרויות מובנות כגון ספריית משרד הביטחון.

פרמטרים שנלקחים בחשבון לצורך הכנת כתב כמויות

לצורך הכנת כתב כמויות מקצועי יש לקחת בחשבון פרמטרים רבים, כתב הכמויות הוא למעשה טבלה / רשימה של כמויות החומרים הדרושים לצורך השלמת ביצוע עבודת התשתיות והפיתוח של פרויקט מסויים. נלקחים בחשבון כל החומרים, למשל: עפר, בטון, מעקות, בטיחות, כלי עבודה, כלי רכב ועוד. כתב הכמויות לרוב נועד ליזם על מנת שיוכל להעריך את כלל העלויות החלות על הפרויקט, באופן שניתן לכימות במספרים.

למה משמש כתב כמויות?

כתב הכמויות הוא רשימת סעיפים ממוספרים לפי פרקי ביצוע. מספור הפרקים בדרך כלל נעשה לפי מחירון שעל בסיסו מחשבים את עלות הפרויקט.

כיום בתחום הבנייה בארץ קיימים מספר מחירונים אשר בהם יש הבדלים קטנים בין מספרי הפרקים של כמאי כתבי הכמויות. אנו בארגון עובדים עם כל סוגי המחירונים ובונים כתבי כמויות בהתאם לכל דרישות היזם.

אם אתה יזם פרויקט אנו נשמח לעשות עבורך כתב כמויות מפורט ואם אתה קבלן ביצוע אנו נשמח לבצע עבורך חישוב כמויות ולהגיש חשבונות בהתאם לכתב הכמויות הקיים בפרויקט.

רוצים לדעת עוד?

מלאו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם