חברת אדר (קו) הנדסה כמאות לתשתיות ובנייה פרטית

שירותים שלנו

אדר (קו) הנדסה » שירותים » הבטחת איכות

הבטחת איכות

הערכה של פרויקטים, בתכנון מראש או בדיעבד ולקראת סיום, יכולה להתבצע על בסיס מגוון פרמטרים. הערכה יכולה למשל להתבסס על מהירות או על משך הפרויקט. הערכה יכולה להתבסס על היקף כוח האדם שלקח חלק בהשלמתו. ההערכה יכולה להתבצע על בסיס מורכבות, רמת גימור. אבל אף הערכה של פרויקט לא תהיה מושלמת ללא התייחסות לאיכות. להלן נראה כיצד ניתן לקיים הבטחת איכות בפרויקטים הנדסיים, החל בפרויקטים קטנים יחסית בהיקפים כדוגמת פרויקט בניה פרטית וכלה בפרויקטים רחבי היקף, כדוגמת הקמת מגדל מגורים, שיקום שכונה או הקמת מערכת כבישים. כמו כן, נראה מי באמת יכול להבטיח לכם איכות.

מהנדס מוודא הבטחת איכות לפרויקט

התקנים שמבטיחים איכות

מאף יזם, מנהל פרויקטים, קבלן ביצוע או מתכנן אין ציפייה להמציא את הגלגל בכל פרויקט מחדש. אם לכל פרויקט תהיה הגדרה אחרת לאיכות, זה ייצור בלבול, אי וודאות ואי סדר. זהו גם מקור לטעויות. הרובד הבסיסי ביותר של הבטחת איכות בפרויקטים, אם כן, צריך להישען על הגדרות נתונות, על תנאי סף שחייבים לעמוד בהם. ההגדרות הנתונות הללו לאיכות בפרויקטים אינן אלא תקנים. אלו תקנים שאושרו והוכרו על ידי גורמים שונים. אלו תקנים שמוזכרים בחקיקה או בתקנות. כאשר מתכננים פרויקט כך שהיבטים שונים שבו יתבססו על עמידה בתקנים מתקבלת תשתית לאיכות. כאשר חומרי הגלם עומדים בתקנים, כאשר פועלים יהיו בעלי הכשרה תקנית, כאשר הניהול מתבצע בהתאם לתקני איכות ניהול – השלם המתקבל יהיה איכותי.

אבטחת איכות לפרויקטים

צרו קשר לבירורים ותיאום פגישה

איכות בכל מרכיב ומרכיב

אבטחת איכות בפרויקטים מחייבת שילוב בין מבט על לבין מבט מקרוב. מצד אחד, יש להסתכל על הפרויקט כמכלול ולהבטיח את האיכות הכוללת. מצד שני, יש לפרק את הפרויקט למרכיביו. כאשר כל מרכיבי הפרוייקט ההנדסי ינותחו ויתוכננו, כאשר כל מרכיב ומרכיב ינוהל, יורכב ויתופעל כראוי, האיכות תהיה מיטבית. אחרי הכל, אם היסודות לא יהיו באיכות גבוהה, עם העומק לא ייחפר כראוי, שלד המבנה האיכותי ביותר לא יוכל לסייע לבניין לעמוד איתן. כאשר כל מרכיב יהיה איכותי וכך גם המכלול, כך ניתן יהיה באמת להבטיח איכות.

מהנדסים במהלך הבטחת איכות

איכות מבוססת מחשוב

על מנת להבטיח איכות מיטבית ללקוח, מזמין העבודה, נהוג להשתמש במערכת מחשב. מערכת מחשוב ייעודית לניהול פרויקטים מסייעת לתכנן, לנהל ולעמוד בזמנים. מערכת מחשוב חיונית בכדי לבצע ניתוחי עלויות וכתבי כמויות. המערכת יכולה לסייע בניהול השוטף ובניהול האיכות. התכנון הממוחשב, העובדה כי ישנה מערכת המסייעת לניהול הידע, עוזרים מאוד להיערך נכון ולהצליח במשימה החשובה – מניעת תקלות וליקויים.

מי באמת יוכל להבטיח לכם איכות?

יזם של פרויקטים, טוב ככל שיהיה, לא יהיה מסוגל בדרך כלל להבטיח איכות. היזם עוסק בייזום הוא לא בהכרח איש מקצוע בתחום ההנדסה. גם קבלן ביצוע, שביצע עד כה עבודות בערך כספי מרשים ביותר, הינו רק בורג אחד מתוך המערכת המביאה את הפרויקט המתוכנן לידי גמר. מי, אם כן, יוכל להבטיח לכם איכות? גורם שיוכל לנהל, לפקח ולהבטיח איכות חייב להיות בר סמכא בהנדסה וליתר דיוק, הנדסה אזרחית. ולא מדובר בהכרח במהנדס הפועל בחלל ריק. ככל שהפרויקט מקיף יותר, כך דרושה חברה בעל ניסיון, חברה לאבטחת איכות.

אז אם אתם רוצים להקים את בית החלומות שלכם או שאתם יוזמים פרויקט הנדסי אחר, דרושה לכם חברה כמו אדר קו הנדסה. אחריות החברה מבטיחה לכם איכות, כפי שהבטיחה עד כה במגוון עצום של פרויקטים שהסתיימו בהצלחה. פרויקטים בבניית כבישים, פרויקטים הנדסיים, מתן חוות דעת, הכנת כבתי כמויות, ייעוץ באיכות, אבטחת איכות ובטיחות.

אולי יעניין אתכם גם: בקרת איכות

צרו קשר לבירורים ותיאום פגישה

נשמח לעמוד לשירותכם

רוצים לדעת עוד?

מלאו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם