חברת אדר (קו) הנדסה כמאות לתשתיות ובנייה פרטית

בלוג

אדר (קו) הנדסה » פיקוח הנדסי

פיקוח הנדסי

מהו פיקוח הנדסי? לשם מה צריך אותו וכיצד הוא יכול לסייע לכם להימנע מהפסדים כספיים לאורך שלבי התכנון והבנייה? כל מה שצריך לדעת על הליכי פיקוח הנדסי בשורות שלפניכם.

פיקוח הנדסי הינו שירות מקצועי המיועד למטרות פיקוח וליווי הליכי בנייה מכל סוג ולכל מטרה, לרבות, בנייה פרטית, סלילת כבישים והנחת תשתיות, בניית מבני מסחר ומגורים וכדומה. מטרת השירות הינה לפקח ולוודא של הליכי הבנייה המיושמים בשטח מתנהלים על פי כל ההתקנים הנדרשים, לרבות, תקני בטיחות,  ובהתאם לתכנון האדריכלי ולאישורי הבניה העומדים לרשות הקבלן/יזם בפרויקט.

הליכי פיקוח הנדסי

שירותי הפיקוח ההנדסי מיושמים על ידי אנשי מקצוע שונים בענף הבניה כגון: מהנדסי בניין, מודדים מוסמכים וכדומה. בין יתר תפקידיו של מפקח הנדסי האמון על הליכי הפיקוח ההנדסי נכללים: תיאום בין הגורמים הרלוונטיים לצורך ביצוע עבודות הבנייה, העברת תכניות ביצוע אל קבלן הביצוע בשטח, פיקוח אחר עבודות הבנייה בהתאם לכל אותם שלבים מקצועיים הנדרשים לצרכי השלמת הפרויקט, הנפקת דו"ח פיקוח למזמין השירות ועוד.

חשוב לדעת: בביצוע עבודות בניה פרטית ניתן לשכור את שירותיו של המפקח ההנדסי בשלבים מסוימים של הבניה כגון: שלב ביצוע שלד המבנה וכדומה.

פיקוח הנדסי לכבישים ותשתיות

אנחנו בחברת אדר (קו) הנדסה, עוסקים ומתמחים במתן שירותי פיקוח, ניהול ובקרת איכות בענף הבנייה כבר למעלה מ-20 שנה. הניסיון המעשי והידע המקצועי המצטבר אותם רכשנו לאורך השנים, מבטיח לכל אחד ואחת מלקוחותינו את פתרונות הפיקוח המקיפים והמורחבים ביותר בתחום פיקוח הנדסי לכבישים ותשתיות.

 

פעולות הפיקוח ההנדסי בחברתנו

שירותי הפיקוח ההנדסי לכבישים ותשתיות המוצעים על ידינו, משלבים בתוכם מגוון רחב של פעולות המאפשרות למזמיני השירות ליהנות מהליכי פיקוח הנדסיים ברמה המקצועית הגבוהה ביותר. פעולות אלו כוללות בין היתר:

 • ליווי היזם (מזמין השירות) בבחירת קבלן הביצוע
 • קיומן של פגישות מקדימות למתן הנחיות, הסבר מקיף ומקצועי לקשיים ודרישות מקצועיות בפרויקט, הגדרה ברורה של תפקידים ודרישות התפקיד עם כל הגורמים הרלוונטיים לביצוע הפרויקט
 • העברת תכניות ביצוע מסודרות לקבלן הביצוע בשטח, רק לאחר שנבדקו בקפדנית על ידי מנה"פ וצוות הפיקוח.
 • פיקוח מעשי על הנעשה באתר הבנייה.
 • בדיקת ואישור חשבונות חלקיים וסופיים של הקבלן על ידי המפקח ואישור סופי ע"י מנה"פ.
 • דיווח שוטף למזמין השירות אודות קצב התקדמות, חשבונות מאושרים, מהלכי ביצוע וכו'…
 • מעקב שוטף אחר לוחות הזמנים אותם מגיש הקבלן – הבדיקה מבוצעת על ידי צוות מומחים ללוחות זמנים.
 • תאומים ומענה מקצועיים לעיריות, מועצות וכל גורם אחר אשר נדרש לתת לו דין וחשבון בפרויקט.
 • מסירה סופית של הפרויקט לגורמים הרלוונטיים רק לאחר שצוות הניהול והפיקוח בדק לעומק ואישרו את הפרויקט למסירה. על מנת להמנע כמה שיותר מתקלות אפשריות.

למה צריך פיקוח הנדסי

צוות פיקוח הנדסי לכבישים ותשתיות

פיקוח הנדסי המיושם על ידי אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים בתחום, מאפשר ליזם/מזמין השירות ליהנות ממגוון רחב של יתרונות לאורך כל שלבי הבנייה. בנוסף, הליך פיקוח מקצועי חוסך ללקוח הפסדים כספיים העלולים לנבוע בין היתר מביצוע פעולות בנייה לקויות ו/או שלא בהתאם לתקנים הנדרשים. ברוב המקרים, הליכי הפיקוח יכולים לאתר ליקוי בניה ותכנון בזמן אמת ובכך לתקנם בהתאם לתקן. הליווי המקצועי של המקפח ההנדסי מאפשר ליזם/מזמין השירות ליהנות גם מפתרונות הנדסיים המותאמים לכל ליקוי בניה או תכנון המתגלה תוך כדי ביצוע עבודות הבניה בשטח.

פיקוח הנדסי עוסק בין היתר בבדיקת איכות חומרי הגלם המשמשים לצרכי בנייה לאורך כל שלבי ביצוע עבודות הבניה. כפועל יוצא מכך, אנו ממליצים לכם לשכור את שירותיהן של חברות פיקוח הנדסי בעלות היכרות מעמיקה עם תחום חומרי הגלם לצרכי בניה.

חשוב לנו שתדעו על הערך המוסף שלנו: צוותי הפיקוח בחברת אדר (קו) הנדסה, עוברים הכשרה מקיפה בתחומים שונים הקשורים להליכי הפיקוח, לרבות, תחום בקרת האיכות, תחום חישובי כמויות ולוחות זמנים. ידע רחב של צוות הפיקוח בתחומים המצויינים לעיל. אפשרות להתייעץ ולהעלות שאלות בכל נושא ולקבל את המענה המקצועי ביותר מצוות החברה.

אדר (קו) הנדסה – המומחים לשירותי פיקוח הנדסי לרשותך!

שירותי הפיקוח ההנדסי המוצעים לכם בחברת אדר (קו) הנדסה, מנוהלים באופן ישיר על ידי אינג' איגור קורן, אחד מבעלי החברה, והם מבוססים על היכרות מעמיקה עם דרישות החוק והתקנות השונות. כפועל יוצא מכך, שירותי הפיקוח שלנו מאפשרים לקהל לקוחותינו ליהנות מהידע המורחב וניסיון רב השנים העומד לרשות בעלי החברה וצוות מהנדסי הפיקוח הפועלים מטעמנו באתרי הבנייה השונים ברחבי הארץ.

חברתנו מספקת שירותי ייעוץ הנדסי לקבלנים, יזמים וייעוץ הנדסי לבנייה פרטית. היועץ ניתן על ידי מהנדס מוסמך ומקצועי מצוות אדר (קו) הנדסה.

אנחנו בחברת אדר (קו) הנדסה שמים דגש מיוחד על:

 • בקרת איכות
 • איתור ליקוי בנייה ותכנון בזמן אמת- ומתן פתרונות הנדסיים בהתאם לצורך
 • דיווח שוטף ליזם.

לצורך עבודות הפיקוח, אנו נעזרים בתוכנות ניהול המסייעות לצוותי הפיקוח לפעול בסנכרון מתוזמן אל מול כל הגופים והגורמים הרלוונטיים לקצב התקדמות הפרויקט וכל זאת תוך שיפור איכויות הביצוע בפרויקט.

מהו ההבדל בין בדיקה הנדסית לבין שירותי פיקוח הנדסי?

בדיקה הנדסית מיושמת ברוב המקרים לקראת עבודות הגמר בפרויקט והיא מיועדת בעיקר לצרכי איתור ליקוי בניה ותכנון הקיימים כבר בשטח. מנגד, הליכי פיקוח הנדסי מיום תחילת עבודות הבנייה בשטח, נועדו ללוות את כל שלבי הבניה השונים ובכך למעשה הם מונעים מראש את היווצרותם של ליקוי בניה ותכנון בזמן אמת.

חשוב לדעת: ליווי הליכי פיקוח הנדסי מיועדים גם למטרות בניה מאפס, כלומר, בנייתם והקמתם של מבנים מהשלב הראשון לתחילת העבודות בשטח וגם לצרכי ליווי עבודות שיפוץ יסודי המיושמות לצרכי שינוי מבנים קיימים ו/או הרחבתם.

כך או אחרת, פיקוח הנדסי הינו שירות מקצועי המאפשר לכם ליהנות מהליכי בנייה העומדים בכל דרישות התקן וכמו כן הוא מסייע למניעת היווצרותם של ליקוי בניה ותכנון העלולים לעכב את עבודות הבנייה ולהוביל אתכם להוצאה כספית לא מתוכננת.

רוצים לדעת יותר על שירותי הפיקוח ההנדסי שלנו לכבישים ותשתיות?

צרו איתנו קשר עוד היום.

הנכם מוזמנים בנוסף לפנות ישירות לאנשי הצוות המקצועיים באדר (קו) הנדסה

ולאד זאיונץ – סגן מנהל תחום פיקוח ובקרת איכות vlad.poltavitz.kav@gmail.com מספר שלוחה: 104

רוצים לדעת עוד?

מלאו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם