חברת אדר (קו) הנדסה כמאות לתשתיות ובנייה פרטית

בלוג

אדר (קו) הנדסה » בניית בית – כיצד מחושבת העלות?

בניית בית – כיצד מחושבת העלות?

כל מי שרוכש בית יודע כי מודבר בעלות גבוהה ביותר. למעשה לא נגזים אם נאמר כי קניית הבית היא אחת העסקאות הכלכליות הגדולות ביותר שכל ישראלי מבצע. מדובר בהשקעה כספית עצומה וככזאת אנחנו צריכים לעשות הכול בכדי לצמצם עלויות ולהבטיח כי לא נוציא כספים מיותרים. לרוב כאשר אנחנו חושבים על עלויות של בניית בית אנחנו חושבים על חומרי בניין, ריהוט, ועוד. אך האמת היא שחלק עיקרי מעלויות הבית הם למעשה התשתיות המקיפות אותו.

תשתיות בניה כמרכיב עיקרי

התשתיות הן מרכיב מרכזי ביותר בכל עלות של בית ואנחנו חייבים לקחת זאת בחשבון. בין התשתיות שיש לבצע לבית חדש ניתן להזכיר את תשתיות הביוב, תשתיות החשמל, עבודות עפר שיש לבצע, חפירות ועוד. כל אלו הם מרכיבים משמעותיים ביותר המובילים להוצאה כספית ניכרת ואנו חייבים לקחת זאת בחשבון כאשר אנחנו מתחילים לבנות בית חדש. העלות אינו חלה על הלקוח הרוכש את הדירה אלא על הקבלן והיזם, כמובן להעלות מתגלגלת על הרוכש בסופו של יום. אך לא ניתן לגור בבניין מגורים ללא תשתיות עפר, כבישים, חשמל וכו'

האם יש דרך להוזיל את עלות התשתיות?

לאור העלות הגבוהה של התשתיות והעובדה כי הן מכבידות על הכיס שלנו עולה שאלה חשובה ביותר והיא האם אנחנו יכולים להוזיל את עלויות התשתיות. לכאורה אין הרבה מה לעשות בנושא וזאת מן הטעם הפשוט שעלות התשתיות היא לרוב קבועה. אך אם אנחנו רוצים להתאמץ אנחנו יכולים לבצע סקר שוק מקיף ושם למצוא קבלנים אשר יבצעו את בניית התשתיות בצורה זולה יותר וכך נוכל לחסוך כסף רב יותר. ככל שתבצעו סקר שוק מקיף יותר כך תגלו כי אתם יכולים לחסוך כסף רב וזהו דבר בעל ערך. מי שמתאמץ מרוויח וזוהי עובדה מוגמרת שאתם חייבים לקחת בחשבון ולהבין כי היא משליכה גם על נושא התשתיות.

חברת אדר (קו) הנדסה מבצעת זה שנים רבות חישוב עלויות וחישוב כמויות. חישובים אלו נועדו עבור הקבלן והם מציגים בפועל את כלל העלויות הצפויות לבניה. עלויות כגון רכבים, פועלים, שעות עבודה, חומרים, אבטחה, בטיחות ומגוון רחב מאוד של פרמטרים נוספים.

דירות למכירה בנתניה – כיצד התשתיות משפיעות על מחירן?

אם ניקח לדוגמא דירות למכירה בנתניה, נראה כי מרכיב משמעותי בהן הם התשתיות של הדירות. נתניה ידועה בשוק הנדל"ן הרותח שלה וכמות התחלות הבנייה שם, ולמרות זאת עלינו לזכור כי ללא התשתיות לא היו דירות למכירה בנתניה. עם זאת, ניתן לומר בפה מלא כי התשתיות בנתניה ובפרט תשתיות הביוב והחשמל הינן ברמה הגבוהה ביותר שיש והן מאפשרות לקוני הבתים בנתניה לגור בדירות איכותיות ביותר. כאשר קבלן מחשב עלויות לפרויקט שלו הוא לוקח בחשבון גם את עלות התשתיות וכך גם בנתניה, יתכן וזוהי אחת הסיבות שהדירות בישראל התייקרו בעשור האחרון וזאת עקב העובדה כי עלות בניית התשתיות עלתה גם היא.

זכרו התשתיות – מרכיב משמעותי ביותר באיכות הבית שלכם

עליכם לזכור כי אם אתם בונים בית פרטי התשתיות של הבית הן חשובות ביותר. על כן לא כדאי שהתשתיות לא יהיו איכותיות מכיוון שהדבר יפגע בכם ויוביל להוצאה כספית ניכרת. חשבו מה יקרה אם כל כמה חודשים קו הביוב שלכם יתפוצץ בגלל שחסכתם עליו? אף אחד לא רוצה בכך ועל כן אתם צריכים להבטיח כי התשתיות שלכם איכותיות.  

רוצים לדעת עוד?

מלאו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם