חברת אדר (קו) הנדסה כמאות לתשתיות ובנייה פרטית

בלוג

אדר (קו) הנדסה » בניה טרומית

בניה טרומית

מהי בניה טרומית? מהם חומרי הגלם המשמשים לצרכי בנייה טרומית? מהם היתרונות הנלווים להליכי בנייה תרומית ומהן התשתיות הנדרשות לפני ביצוע בנייה טרומית? על כך ועוד בשורות שלפניכם.

מהי בניה טרומית?

בניה טרומית היא למעשה שיטת בנייה קלה ומהירה המבוססת ברובה על הרכבה מהירה של מרכיבי המבנה המיוצרים לרוב במפעלים המיועדים לצורך כך. הבנייה הטרומית מאפשרת בנייה מודולארית ומהירה של מבנים שונים כגון: תוספות בנייה למבנה קיים, מבנים ניידים, מחסנים ואפילו בתים פרטיים.

שיטת בנייה זו עושה שימוש בחומרי גלם שונים כגון: קורות ולוחות עץ, פרופילי אלומיניום, ברזל, לוחות טרומיים לבנייה, גבס ועוד.

בניה טרומית

יתרונות השיטה הטרומית לבניה

בניה טרומית מאפשרת לכם ליהנות ממגוון רחב של יתרונות כגון:

 • קיצור משמעותי בכל הנוגע להליכי התכנון והביצוע
 • חיסכון משמעותי בעלויות הבניה על כל שלביה ומרכיביה
 • חסכון אנרגטי לאורך זמן הודות לשימוש בחומרי גלם המתאפיינים ביכולות בידוד גבוהות במיוחד בפני חום וקור
 • יכולות פיקוח הנדסי ובקרה גבוהות במיוחד לנוכח העובדה שרוב מרכיבי הבנייה מיוצרים במפעלי ייצור המיועדים לצורך כך והם מובאים לשטח רק לאחר הכנת השטח.

ועוד מגוון רחב של יתרונות ההופכים את הבניה הטרומית לאחת משיטות הבנייה הנפוצות ביותר בישראל ובעולם בשנים האחרונות.

איתור נזילות תרם כניסה לבית ומגורים

הנושא של איתור נזילות הוא אחד הנושאים החשובים ביותר במבנים חדשים. מי שלא בקיא במונחים של התחום או שלא עוסק כלל בתחום זה לא יכול לדעת מה קורה בשכבות הפנימיות של הקירות והמבנה או מה המצב של עמודי השלד. כאשר הבניין סבל בעבר בבעיית נזילה שלא אותרה או לא טופלה כמו שצריך – ייתכן ועדיין תהיינה השפעות על מי שגר במבנה והתוצאות לא תאחרנה להגיע. זו הסיבה ששירותים אלה חייבים להתבצע על ידי מי שיש לו ידע וניסיון בתחום של פיקוח הנדסי ויהיו לו הכלים והציוד לבצע את הבדיקות במעמקי הבניין. זו גם הסיבה שאנשים רבים לא מוותרים על בדיקות אלה בטרם יקבלו את ההחלטה.

איתור נזילות תרם כניסה לבית ומגורים

מה בנוגע לתשתיות?

בכל שיטת בניה אחרת אשר איננה נמנית על אחת משיטות הבניה הקלה, הליכי הבנייה הינם ממושכים משום שהם כוללים עבודות פיתוח ותשתיות ועבודות בנייה והקמה. בשיטת הבנייה הטרומית, הליך הבנייה מתקצר מכיוון שבזמן שמרכיבי המבנה מיוצרים במפעלים המיועדים לכך, בשטח המקום בו עתיד להיות מותקן המבנה הטרומי מתבצעות עבודות תשתיות שונות כגון: חשמל, מים, תאורת חוץ, סלילת כבישים, תקשורת, גז וכדומה. מכיוון ששתי הפעולות (הכנת תשתית וייצור מרכיבי המבנה) נעשות במקביל זו לזו, הליכי הבנייה מתקצרים באופן משמעותי ומאפשרים לכם להקים מבנים טרומיים בפרקי זמן קצרים.

הליכי בנייה קלה

כיום, תוכלו למצוא מגוון רחב של חברות בנייה העוסקות ומתמחות בהליכי בנייה קלה, לרבות, בנייה טרומית, כאשר בין יתר השירותים המוצעים לכם על ידי חברות אלו תוכלו למצוא:

 • שירותי ייעוץ ותכנון מקדימים
 • חישוב אומדן עלויות
 • ניהול הפרויקט בכל הנוגע לצרכי הכנת התשתיות
 • פיקוח ניהולי והנדסי על הליכי ייצורם של מרכיבי המבנה
 • הובלת מרכיבי המבנה ממפעלי הייצור השונים לאתר הבנייה
 • הצבת מבנים טרומיים בשטח המיועד וחיבורם לתשתיות השונות
 • בקרת והבטחת איכות לאורך כל שלבי ניהול הפרויקט

ועוד מגוון רחב של שירותים מקצועיים המאפשרים לכם ליהנות מכל היתרונות הנלווים להליכי הבנייה הטרומית באמצעות ניהול הפרויקט וביצועו. לצורך בחירה באחת מאותן חברות המתמחות בנושא, אנו ממליצים לכם לבחון את הניסיון העומד לרשות החברה בענף הבניה הקלה, היקף עבודות הבנייה הטרומית אותן ביצה החברה והיקף שירותיה לצורך ניהול הפרויקט מתחילתו ועוד סופו.

לחצו לקריאת מאמרים נוספים

רוצים לדעת עוד?

מלאו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם